Е-довідка про відсутність заборгованості з платежів онлайн.

15.10.2019
Комментарии к записи Е-довідка про відсутність заборгованості з платежів онлайн. отключены

20190610162905.jpg.pagespeed.ce.-5VbW33wgLВ українців є можливість онлайн-замовлення довідки  про відсутність заборгованості з платежів. Так відповідну заяву про надання довідки можна подати в електронній формі до державної податкової інспекції за основним місцем обліку платника податків або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу, через приватну частину Електронного кабінету.

Увага! Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису. Далі необхідно увійти в меню «Заяви, запити для отримання інформації», створити та надіслати заяву за формою J1300305 (для юридичних осіб) або F1300305 (для фізичних осіб). У заяві повинно міститися посилання на нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, та найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого потрібно подати цю довідку.

Необхідність у підтвердженні органами ДПС відсутності заборгованості довідкою вимагається численними нормативно-правовими актами України, наприклад, Закон України від 25.12.2015 р. №922-VIII «Про публічні закупівлі», ч. 2 ст. 17 якого визначено, що замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). На вибір заявника, довідка може бути надана у паперовій або електронній формі, про що необхідно зазначити у заяві.

На підготовку довідки чи відмови у наданні довідки уповноваженим органом передбачено 5  робочих днів з дня, наступного за днем отримання ним заяви.