Електронна послуга Ліцензія з протипожежної діяльності онлайн за допомогою КЕП (ЕЦП).

11.07.2019
Комментарии к записи Електронна послуга Ліцензія з протипожежної діяльності онлайн за допомогою КЕП (ЕЦП). отключены

oppb_540h362_6_0Послуга оформлення ліцензії з надання послуг та виконання робіт протипожежного призначення переведена в електронний формат. Запрацювала також електронна послуга з подання  декларації відповідності вимогам пожежної безпеки. Обидва е-сервіси доступні на порталі електронних послуг ДСНС, а також – на оновленому Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги».

Завдяки електронній послузі підприємець може дистанційно подати заяву за допомогою електронного цифрового підпису. Вона автоматично реєструється у системі та подається на розгляд співробітникові ДСНС. Після ухвалення рішення про видачу ліцензії відповідний наказ публікується на сайті служби та автоматично заноситься до електронного реєстру ліцензіатів. Електронний формат послуги мінімізує вірогідність допущення помилок, адже містить інтерактивні підказки. На кожному етапі розгляду заяви підприємець отримує сповіщення на свою електронну пошту.

Окрім отримання ліцензії з протипожежної діяльності, підприємці можуть розширити, звузити або анулювати наявні ліцензії, а також повідомити про зміни даних у документах, на підставі яких було отримано ліцензію.

   Процес декларування стає зручнішим:  Для відповідальних представників бізнесу, було створено портал електронних послуг ДСНС. Це онлайн-ресурс, надає можливість усім охочим суб’єктам господарювання подавати декларації 7 днів на тиждень 24 години на добу. Для подання декларації необхідно мати тільки електронний цифровий підпис відповідного суб’єкту господарювання та 15 хвилин для заповнення самої декларації.

На порталі електронних послуг ДСНС також запрацював відкритий електронний реєстр ліцензіатів. Він дозволяє за допомогою коду ЄДРПОУ чи ІПН знайти відомості про суб’єкта, який має ліцензію з протипожежної діяльності, та перевірити перелік робіт, на який її видано. Загалом є сім категорій таких робіт: від монтажу систем пожежогасіння – до послуг з експертної оцінки про відповідність об’єктів вимогам пожежної безпеки.