Міністерство цифрової трансформації України зацікавлене в участі в регулюванні ринку криптоактивів.

08.10.2019
Комментарии к записи Міністерство цифрової трансформації України зацікавлене в участі в регулюванні ринку криптоактивів. отключены

kupit-ili-majnit-bitcoin-top-5-sovetov-novichku_rect_9aec5dd57c2b250a8daf218c6cd62476-1Згідно опублікованого Положення, Міністерство цифрової трансформації відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері ІТ-індустрії. Тому питання впровадження технології блокчейн, її застосування у державному управлінні та розвитку віртуальних активів є надзвичайно нагальними для Мінцифри. У планах міністерства — щоб після визначення статусу зробити так, щоб майнінг було запущено легально.

 На думку міністерства, в планах держави на наступні два-три роки:

— необхідно законодавчо визначити термінологію. Зокрема, шляхом внесення змін у Закон «Про публічні реєстри» і схвалення цього документу
— напрацювати компромісний варіант оподаткування у цій сфері
— до літа наступного року імплементувати рекомендації Міжнародної групи з протидії відмиванню «брудних грошей» (ФАТФ)
— запровадити технологію блокчейн у державних реєстрах
— легалізувати майнінг, залучити до України міжнародні криптовалютні біржі
— унеможливити зловживання на ринку віртуальних активів
— зробити Україну конкурентоспроможною на світовому ринку віртуальних активів, залучити до України іноземні компанії та інвесторів

У зв’язку з цим найближчим часом Мінцифри планує підписати меморандум з міжфракційним депутатським об’єднанням Верховної Ради Blockchain4Ukraine, що включає понад 50 депутатів, Блокчейн-асоціацією України (БАУ), Офісом ефективного регулювання (BRDO) та ін. В Україні має бути розроблена зрозуміла для всіх учасників концепція — визначення, обмін інформацією, хто та як регулює, видача ліцензій, ліміти тощо. Має бути визначено регулятора ринкової поведінки в цій сфері, оскільки без цього можуть бути ущемлені права споживачів та інвесторів.

Наразі відбувається розробка Стратегії розвитку фінансового сектору 2025, до якої регулятори приймають пропозиції з ринку. Документи та форма для подання пропозицій в електронному вигляді — на сайті НБУ в розділі «Реформа фінансового сектору».

Концепція регулювання операцій із криптовалютами визначає Національну комісію з цінних паперів і фондового ринку України головним регулятором на ринку криптовалют і закріплює за нею, зокрема, ліцензування криптобірж та криптообмінників.

Водночас Держфінмониторингу відводиться контроль за криптобіржами, а Міністерству фінансів і Державній фіскальній службі — за сплатою податків із доходів від операцій з криптовалютами.