Мінсоцполітики спільно з МОЗ планує запустити з 1 квітня е- лікарняні.

30.01.2020
Комментарии к записи Мінсоцполітики спільно з МОЗ планує запустити з 1 квітня е- лікарняні. отключены

B_UA158Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 328. З 1 квітня поточного року в Україні планують запровадити електронний лікарняний.

Електронний лікарняний передбачатиме автоматизацію процесів та надавитиме можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного:

— кожен лікар буде підписувати листок непрацездатності своїм цифровим підписом в електронній системі. Тобто запровадять персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ;

— інформація через реєстр в ПФУ буде автоматично передана у Фонд соцстраху — в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію — оскільки є платником ЄСВ.

Електронний обіг лікарняних дасть можливість відслідкувати, чи їх видав профільний лікар. Адже є часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю.

Українці вже можуть користуватись новим сервісом від ПФУ — Е-реєстром листків непрацездатності. Скористатися ним можуть як застраховані особи, так і страхувальники. Для входа в особистий кабінет їм необхідний лише ЕЦП (КЕП).