Нова електронна послуга «е-малятко».

18.07.2019
Комментарии к записи Нова електронна послуга «е-малятко». отключены

Е-Малятко 2

10 липня 2019 року на засіданні Кабінету Міністрів України розглянуто питання «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дітей». Даним актом затверджено Порядок надання комплексної послуги «е-малятко». «Е-малятко» — пакет послуг за принципом «єдиного вікна» без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати додаткові установи.  Послуга «Е-малятко» дозволить батькам уже з 1 січня 2020 року отримати комплексну послугу, яка об’єднає одразу 10 сервісів.

У разі державної реєстрації народження дитини на підставі заяви, поданої в електронній формі, свідоцтво про народження оформлюється в день державної реєстрації народження та видається під час звернення батька або матері дитини до відділу державної реєстрації актів цивільного стану чи за рахунок коштів заявника надсилається заявникові не пізніше наступного робочого дня рекомендованим листом з описом вкладення. До того ж передбачено, що під час державної реєстрації народження дитини можна буде передавати в електронному вигляді в режимі реального часу інформацію про новонародженого до Єдиного державного демографічного реєстру.

Відповідно до затвердженого Порядку комплексна послуга складається з 10 послуг:

— державна реєстрація народження;

— визначення походження дитини;

— реєстрації місця проживання;

— призначення допомоги при народженні дитини;

— призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

— внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

— реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;

— видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної

сім’ї;

— визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

— внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номеру запису в ньому.

Заяву на отримання зазначених послуг батьки зможуть подавати в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису.