Новий електронний сервіс від Міністерства юстиції України та Пенсійного Фонду України.

25.11.2019
Комментарии к записи Новий електронний сервіс від Міністерства юстиції України та Пенсійного Фонду України. отключены

2330442 Як повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України, запрацювала автоматична взаємодія між реєстрами Міністерства юстиції України та Пенсійного Фонду України. Це вже друга електронна взаємодія в межах національної системи «Трембіта». Система «Трембіта»- здатна забезпечити глобальний реінжиніринг процесів державного управління для їх оптимізації та прозорості. Система здійснює обмін даними без участі людини, що значно прискорює процес надання послуг, зменшує можливість механічних помилок і корупційних ризиків. Автоматизовано перевірку даних про померлих осіб. Взаємодія дозволяє оперативно інформувати Пенсійний фонд України з боку Міністерства юстиції України про факт смерті громадянина. Це, в свою чергу, дає змогу своєчасно надавати соціальну допомогу на поховання померлої особи і припиняти виплату пенсії.

Донедавна процес передачі даних відбувався вручну. Це було довго (дані до Пенсійного Фонду передавалися протягом десяти робочих днів) і з ризиком суб’єктивних технічних помилок. Більше того, нова взаємодія унеможливить будь-які махінації з пенсіями померлих людей.

Відтепер, завдяки Трембіті, верифікація даних відбувається автоматично за такими методами:

— Перевірка відомостей про смерть фізичних осіб за актовим записом (постійний онлайн доступ);

— Запит на формування набору відомостей про смерть фізичних осіб за період (дані за минулу добу викладатимуться в реєстр);

— Отримання набору відомостей про смерть фізичних осіб за період на базі попередньо зареєстрованого запиту (звірка відбувається довший термін, але не більше, ніж 30 днів; звірка таких даних вже частково проведена).

Отже, нова взаємодія дозволяє громадянам оперативно отримувати виплати на поховання, а державі – контролювати виплату коштів і уникати неправомірних виплат. Технічно взаємодія відбувається між Державним реєстром актів цивільного стану громадян (ДРАЦС) та Реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ІКІС ПФУ). Обмін даними має високий рівень захищеності завдяки підписанню електронною печаткою та шифруванню всіх даних, що передаються, а також протоколюванню подій, контролю доступу до вебсервісів і вжиттю заходів, спрямованих на протидію атакам, типу «відмова у обслуговуванні», що гарантується національною системою «Трембіта».

У найближчих планах вдосконалення взаємодії передбачено створення картки застрахованої особи (така картка буде оформлятися при народженні дитини), а також одержання інформації про втрату годувальника.