Процедура електронної реєстрації колективних угод і договорів.

03.09.2019
Комментарии к записи Процедура електронної реєстрації колективних угод і договорів. отключены

 

Кабінет міністрів спростив процедуру повідомної реєстрації колективних угод і договорів, змін і доповнень до них. Це передбачено постановою № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115» від 21.08.2019. Відповідно до прийнятого рішення, сторонам колективних угод і договорів пропонують подавати на повідомну реєстрацію один примірник документу в паперовій або в електронній формі. Згідно з положеннями постанови, сторони угоди (договору) мають подавати реєструючому органу на повідомну реєстрацію примірник угоди (договору) разом із додатками та супровідним листом у вигляді:

2нгро— або оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;

— або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

— або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

Сторони угоди подають також копії свідоцтв про підтвердження репрезентативності суб’єктів профспілкової сторони та сторони роботодавців, які брали участь у колективних переговорах з питань укладення цієї угоди. У разі досягнення сторонами домовленості щодо подання реєструючому органу переліку підприємств, установ та організацій, для яких є обов’язковими положення цієї угоди, можуть подавати зазначений перелік до реєструючого органу. Передбачено, що реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди, договору, повертати на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати вимоги до їх оформлення.

 

Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди (договору) до реєструючого органу.