Проведення загальних зборів ОСББ онлайн без порушень вимог ЗУ “Про ОСББ”, в умовах карантинних обмежень.

13.04.2020
Комментарии к записи Проведення загальних зборів ОСББ онлайн без порушень вимог ЗУ “Про ОСББ”, в умовах карантинних обмежень. отключены

    В період карантинних обмежень Фонд енергоефективності продовжує роботу у дистанційному режимі: заявки від ОСББ на участь в Програмі “Енергодім” приймаються та опрацьовуються відповідно до встановлених строків. Проведення загальних зборів — обов’язкова умова участі в Програмі “Енергодім”, адже загальні збори є вищим органом управління об’єднання, і лише вони можуть затвердити або переглянути кошторис, розмір внесків, ухвалити рішення про проведення заходів з термомодернізації і т.д. Однак при організації таких загальних зборів ОСББ варто враховувати рішення уповноважених органів щодо обмежувальних заходів на період карантину, надзвичайної ситуації тощо.

Відповідно до статті 10 Закону України “Про об’єднпідписання угоди_1ання співвласників багатоквартирного будинку”, загальні збори ОСББ фактично можна провести в два етапи:
— власне “очні” загальні збори, на яких особисто присутні співвласники і/або їхні представники;
— письмове опитування співвласників, які були відсутні та не голосували на загальних зборах.
Проведення опитування співвласників можливо провести в електронній формі.
Для  ідентифікації автора такого електронного документа, Закон України “Про електронні документи та електронний документообіг” дозволяє використовувати електронний підпис. Щоб максимально убезпечити правління та співвласників будинку в умовах карантину, можна використовувати виключно електронне листування, зокрема і електронний лист голосування. Його можна надіслати на електронну скриньку конкретного співвласника та у відповідь отримати підписаний автором листок голосування за допомогою електронного підпису.

Як правильно використовувати електронні підписи та електронні документи для засвідчення голосу від співвласника?

Алгоритм дій наступний:
Необхідно надіслати лист опитування співвласникам. Це можна зробити декількома способами: залишити у поштових скриньках друковані примірники, чи надіслати на електронну пошту.

Співвласник може надати відповідь також в різний спосіб:
— співвласник заповнює паперовий лист, підписує, фотографує його, надсилає його на емейл голові правління ОСББ (чи офіційну пошту ОСББ). За нагоди кидає оригінал листа  в поштову скриньку голови правління ОСББ (чи членів правління ОСББ).
— співвласник заповнює документ в електронному вигляді в форматі Word, накладає електронний підпис на сайті тієї організації, де він його отримував, ставить захист від редагування на вордівський документ, обидва файли відправляє голові правління ОСББ.