Сертифікати

Головна » Сертифікати
Що таке сертифікат ключа?

Сертифікат являє собою електронний документ, який пов’язує дані для перевірки електронних підписів з певною особою, підтверджує ідентичність цієї особи й завіряється електронним цифровим підписом надавача послуг—центром сертифікації ключів. Посилений сертифікат—сертифікат, який відповідає спеціальним вимогам Закону України “Про електронний цифровий підпис” щодо обов’язкових полів.

Чому сертифікат має термін дії?

Як мінімум, у сертифікаті має бути подана інформація, характер та обсяг якої визначається документом RFC 2459 (Internet X.509 Public Key Infrastructure Certificate and CRL Profile). Він може містити інші відомості, наприклад поштові адреси, встановлені витратні ліміти або права доступу власника сертифікату. Іншими словами, сертифікат може містити будь-яку інформацію, з якою здатен працювати центр сертифікації.

На виданий сертифікат встановлюється термін дії. Наприклад, він може бути чинним протягом 365 днів. По закінченню цього терміну його власнику видається новий сертифікат. Існує непряма залежність корисного терміну дії від інформації, яку містить сертифікат. Чим більше інформації містить цей документ, тим менше корисний термін його дії. Це пов’язано з тим, що інформація може змінюватися, власнику доведеться видати новий сертифікат до того, як завершується термін дії старого. До того ж будь-яка інформація, яку містить сертифікат, стає загальнодоступною. Таким чином, здоровий глузд підказує, що до сертифікату необхідно включати як можна менше інформації. Процедура відкликання сертифікату є невід’ємною частиною процесу сертифікації. Існує багато причин для відкликання сертифікату до закінчення терміну його дії. Наприклад, його власник змінив місце роботи або втратив свій цифровий ключ.

У таких випадках сертифікат необхідно відкликати достроково, щоб його неможливо було використати випадково або із зловмисними намірами.

Кабінет клієнта

Залишилися питання?

Завантажте посібник користувача, та ознайомтесь з детальною інструкцією