В е-кабінеті водія з’явилася нова онлайн послуга.

21.01.2020
Комментарии к записи В е-кабінеті водія з’явилася нова онлайн послуга. отключены

12 В електронному кабінеті водія запрацювала нова онлайн-послуга «Керування належним користувачем», завдяки якій можна зареєструвати особу, яка на законних підставах користується автомобілем, але не є її власником. Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане в нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото- і відеофіксації та паркування. Адже нести відповідальність за свою поведінку на дорозі має безпосередньо водій авто, а не його власник.

     Як призначити належного користувача онлайн:

  1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП).
  2. Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
  3. Ввести VIN-код автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль, не про його власника.
  4. Обрати підставу для належного користування:

— домовленість із власником;

— довіреність на право користування ТЗ;

— договір оренди, найму чи позики;

— договір фінансового або оперативного лізингу.

  1. Ввести e-mail і телефон власника авто.
  2. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
  3. Підписати створену заявку за допомогою електронного підпису (КЕП).

Після цього власник авто отримає листа з посиланням на онлайн-заяву, куди він має перейти, щоб успішно завершити процедуру.

   Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕП. Після чого особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія. Повний цикл надання послуги онлайн забирає один робочий день.

Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія-іноземця.