В Київі запроваджено електронний квиток: як їм користуватися і де придбати.

17.10.2019
Комментарии к записи В Київі запроваджено електронний квиток: як їм користуватися і де придбати. отключены

5bdc3532f0ae0З 1 листопада в Києві перестануть діяти паперові квитки. У громадському транспорті більше не буде кондукторів і паперових квитків і Київ повністю переходить на використання єдиного електронного квитка.

Де буде діяти квиток?

У муніципальному наземному транспорті — тролейбусах, трамваях і автобусах.

Як оплатити проїзд?

  • Талончики з QR-кодами. Їх можна буде купити в терміналах iBox на зупинках, банківських терміналах, кіосках «Союздрук» і Т-кіосках.
  • Пластиковою карткою, яку можна поповнити через термінал або інтернет. У ній діє той же принцип, що і з картками метро: чим більше поїздок ви купуєте, тим дешевше вийде одна поїздка.
  • Банківською картою прямо в салоні або смартфоном за допомогою технологій PayPass і PayWave (перший час ця функція буде недоступна, коли запустять — невідомо).
  • «Картою киянина», за допомогою якої можна заощаджувати 50 копійок на кожній поїздці.

Вартість поїздки?

Ціна однієї поїздки залишиться незмінною — 8 грн. Спеціальну пластикову картку (без записаних на неї поїздок) можна буде купити за 40-50 грн в касах метрополітену, терміналах iBox і кіосках «Союздрук», «ТурІнфо», «Т-Кіоск».

Увага! З 1 листопада ці карти не з’являться у вільному продажі — їх отримає закрита група людей, яка буде тестувати систему. Перший час звичайні талончики також будуть в ходу. Кондуктори також поки залишаються, вони будуть допомагати пасажирам з оплатою через валідатор. Контролери сканувати пластикові карти новими пристроями.

E-квиток можна додати в Apple Wallet

Власники карт Kyiv Smart Card зі смартфонами на iOS тепер мають можливість додати QR-квиток в Apple Wallet. Про це повідомили в Київській міській держадміністрації (КМДА).

Для того, щоб додати QR-квиток, необхідно:

  • Зайти в особистий кабінет киянина;
  • Купити QR-квиток в розділі «Електронний квиток»;
  • Вибрати опцію «Додати в Apple Wallet».

Далі необхідно відсканувати камерою смартфона QR-код з посиланням на скачування файлу з QR-квитком. Потім підтвердити на смартфоні додавання QR-квитка в Apple Wallet. Щоб оплатити проїзд, потрібно тільки вибрати в Apple Wallet доданий QR-квиток і піднести iPhone або Apple Watch до валідатора.