З 01.07.2019 року змінилися форми повідомлень та декларацій ДАБІ.

08.07.2019
Комментарии к записи З 01.07.2019 року змінилися форми повідомлень та декларацій ДАБІ. отключены

01.07.2019 року набрала чинності Постанова КМУ №367 від 27.03.2019 року «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою, серед іншого, було затверджено зміни до форм повідомлень ДАБІ про початок виконання підготовчих та будівельних робіт та декларацій про готовність об’єкта до експлуатації, а таДАБІкож до порядку здійснення державного архітекутрно-будівельног контролю.

Вказані зміни пов’язані із затвердженням Порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна.

  З 01.07.2019 року замість електронної системи здійснення декларативних процедур в будівництві  вже запроваджено електронний кабінет замовника.

Для отримання послуги в електронному вигляді необхідно підписати декларацію (повідомлення), що подається до Центру надання адміністративних послуг, власним електронним цифровим підписом. Електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який використовується фізичними та юридичними особами для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронному вигляді. Для накладання електронного цифрового підпису необхідно мати відкритий та особистий ключ. Особистий ключ використовується для підписання документів. Відкритий ключ використовується Державною архітектурно-будівельною інспекцією для перевірки підпису.

   З 01.07.2019 року скорочено строки розгляду та реєстрації наступних документів:

— реєстрація повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, яке подано через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), становитиме 5 (п’ять) робочих днів, а подане через електронний кабінет замовника — в день їх надходження.

реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації (щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта), шляхом внесення до реєстру даних, зазначених у декларації, здійснюється автоматично у день її надходження.

Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, які здійснюються на підставі будівельного паспорта, подані через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві, реєструються в автоматичному режимі — без втручання посадових осіб. І їх реєстрація здійснюються в день надходження.