З 4 лютого 2020 року в українському парламенті розпочала роботу система «Електронний законопроект».

19.02.2020
Комментарии к записи З 4 лютого 2020 року в українському парламенті розпочала роботу система «Електронний законопроект». отключены

11235271В українському парламенті розпочала роботу система «Електронний законопроект». Ця система також інтегрована із загальною цифровою платформою документообігу Верховної Ради України.

Закон “Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов’язаного із законодавчим процесом” вносить зміни до статті 91 Регламенту Верховної Ради щодо подачі супровідних документів до законопроектів в електронному вигляді та до статті 97 щодо ведення справи законопроекту в електронному вигляді.

При подачі супровідних документів в електронній формі на них накладатиметься кваліфікований електронний підпис особи, яка має право законодавчої ініціативи або представляє орган, наділений таким правом. Він же, відповідно до проекту закону, міститиметься і в електронних версіях пропозицій, поправок, висновків до законопроектів, які подаються до Апарату Верховної Ради або безпосередньо до комітету чи до тимчасової спеціальної комісії.  Подані законопроекти створюються в єдиній автоматизованій системі в порядку, визначеному відповідним положенням, яке затверджується Головою Верховної Ради, та подаються у формі оригіналів електронних документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис. Пропозиції, поправки та висновки до законопроектів подаються до Апарату ВР або безпосередньо до комітету чи до ТСК, які визначені головними з їх підготовки, в єдиній автоматизованій системі.

Таким чином, з початком роботи системи «Електронний законопроект» очікується, що значно підвищиться ефективність законотворчого процесу, буде забезпечений контроль за проходженням законопроектів на всіх етапах розгляду та дозволить відмовитися від паперових носіїв інформації.